کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD
واحد تبلیغات

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

26 اسفند 1400

به روز رسانی

28 اسفند 1400

تحصیل در کشورهای اروپایی به دلیل کیفیت بالای آموزشی و زندگی آرزوی خیلی از افراد است و تعداد بسیاری از آن ها در حال آماده کردن شرایط خود برای مهاجرت تحصیلی به یکی از کشورهای پیشرفته اروپایی می باشند. در میان کشورهای اروپایی برخی از کشورها شرایط بسیار ویژه ای برای دانشجویان به خصوص دانشجویان بین المللی دارند و دانشجویان نیز تمایل بیشتری برای مهاجرت تحصیلی به این کشورها از خود نشان می دهند.

تحصیل در آلمان و تحصیل در فرانسه از جمله کشورهایی هستند که متقاضیان زیادی دارند و افراد بسیاری هر ساله در حال مهاجرت تحصیلی به این کشورها می باشند. علیرغم برخی شباهت ها در شرایط تحصیل در این دو کشور مانند امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی ، تفاوت هایی نیز وجود دارد که باعث می شوند تا افراد در تصمیم گیری دقیق تر عمل کنند.

در ادامه این مقاله قصد داریم به مقایسه تحصیل در آلمان با تحصیل در فرانسه بپردازیم تا شما را از تمامی شرایط مطلع کنیم. 

چنانچه قصد تحصیل در آلمان و تحصیل در فرانسه را دارید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

تحصیل در مقطع کارشناسی در آلمان و فرانسه

برای تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی نیاز است تا شما مدرک دیپلم خود را در کنار سایر مدارک مثل مدرک زبان ارائه دهید اما به دلیل اینکه در کشور آلمان مدرک دیپلم بعد از 13 سال تحصیل به دانش آموزان داده می شود ، دانش آموزان ایرانی باید قبل از ورود به دانشگاه یکسال در کالج مربوط به رشته تحصیلی خود به تحصیل بپردازند و با قبولی در آزمون پایانی کالج وارد دانشگاه و رشته مورد نظرشان شوند. در صورتی که برای تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی نیازی به گذراندن کالج نیست و در صورت تکمیل مدارک مثل مدرک زبان دانشجویان می توانند وارد دانشگاه شوند. 

زبان تحصیل در آلمان و فرانسه

زبان نقش مهمی در پروسه مهاجرتی به هر روشی دارد. زبان آلمانی و زبان فرانسوی هر کدام سختی های خاص خود را دارند و شما باید تعیین کنید که کدام یک برای شما بهتر است. برای یادگیری زبان فرانسوی شما می توانید با تسلط به یک سطح حداقلی از زبان فرانسه به این کشور مهاجرت کنید و در دوره زبان فرانسوی شرکت نمایید. برای شرکت در دوره زبان فرانسوی در کشور فرانسه نیازی به پذیرش از دانشگاه های این کشور نیست و شما بعد از اتمام دوره می توانید برای ورود به دانشگاه اقدام نمایید. 

در نظر داشته باشید که در صورت تحصیل به زبان انگلیسی نیز برای ارتباط با مردم بومی نیاز است تا به زبان رسمی آن کشور نیز تسلط نسبی داشته باشید. امکان تحصیل به زبان انگلیسی در کشور آلمان شرایط بهتری دارد چرا که هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور بسیار پایین است در صورتی که امکان تحصیل رایگان در فرانسه تنها برای تحصیل به زبان بومی وجود دارد و همچنین برنامه های انگلیسی زبان بیشتری در آلمان نسبت به فرانسه ارائه می شود. 

علاوه بر آن تسلط به زبان بومی تاثیر به سزایی در یافتن فرصت های شغلی دارد ، برخی از پوزیشن های شغلی تنها به افرادی داده می شود که به زبان محلی قادر به صحبت باشند.

رشته های پرتقاضا در آلمان و فرانسه

در ادامه مقایسه تحصیل در آلمان با تحصیل در فرانسه حالا به رشته های پرتقاضا در این دو کشور می پردازیم. کشور آلمان قطب صنعتی اروپاست و در صنایع مختلف مثل صنعت خودروسازی پیشتاز است از این رو بسیار مناسب تحصیل در رشته های فنی مهندسی می باشد. از طرفی تحصیل در فرانسه بسیار مناسب افرادی است که قصد دارند تا وارد رشته های هنری ، علوم سیاسی ، مدیریتی و روانشناسی شوند. البته رشته هایی در هر دو کشور که نام برده شد جزو چند رشته ی پرتقاضا هستند و رشته های دیگری مانند علوم پزشکی نیز در این کشورها از کیفیت آموزشی بالایی برخوردارند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان و فرانسه

تحصیل در رشته های علوم پزشکی در هر کشوری شرایط خود را دارد و تفاوت های زیادی با تحصیل در سایر رشته ها مانند رشته های فنی مهندسی و یا علوم انسانی دارند.

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان نیاز به ارائه مدرک زبان در کنار گذراندن کالج M-Kurs و قبولی در آزمون پایانی است و برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه نیاز به گذراندن دوره Pass و قبولی در آزمون پایانی آن که معروف به کنکور پزشکی است ، می باشد. البته ارائه مدرک زبان فرانسوی برای تحصیل در رشته های علوم پزشکی دانشگاه های این کشور اجباری است اما دانشجویان می توانند با سطح زبانی مشخص وارد این کشور شوند و برای ارتقا سطح زبان خود و رسیدن به سطح مورد نظر دانشگاه در دوره زبان شرکت نمایند.

برای تحصیل در رشته های علوم پزشکی هر دو کشور نیاز به تسلط به زبان بومی و ارائه مدرک می باشد چرا که دانشجویان بعد از اتمام تحصیل باید با افراد بومی در ارتباط باشند.

هزینه تحصیل در آلمان و فرانسه

یکی از مواردی که این دو کشور اروپایی را برای دانشجویان بین المللی گزینه های مناسبی کرده است ، امکان تحصیل رایگان می باشد. در واقع برای تحصیل در هر مقطعی در دانشگاه های دولتی آلمان ( در صورت تحصیل به زبان آلمانی و یا انگلیسی ) و فرانسه ( در صورت تحصیل به زبان فرانسوی ) تقریبا رایگان است چرا که متقاضیان تنها موظف به پرداخت هزینه های جانبی می باشند. 

در صورت تحصیل در مراکز خصوصی دانشجویان موظف به پرداخت هزینه های نسبتا بالایی هستند. 

کار در آلمان و فرانسه

شرایط کار در آلمان نسبت به فرانسه در وضعیت بهتری است و فرصت های شغلی بیشتری در مقابل دانشجویان در حین تحصیل و پس از فارغ التحصیلی وجود دارد.

از نظر ساعت کاری یک دانشجوی بین المللی در آلمان تا 20 ساعت و در فرانسه تا 24 ساعت در هفته اجازه کار دارد. به بیان بهتر برای دانشجویان بین المللی در فرانسه محدودیت 964 ساعت کار در سال اعمال شده است و در آلمان نیز دانشجویان نمی توانند بیشتر از 240 نیم روز یا 120 روز کامل در سال به کار بپردازند. این محدودیت ها به این دلیل اعمال شده اند که دانشجویان تمرکز اصلی خود را بر روی تحصیل بگذارند و برای کار و کسب درآمد از درس خواندن غافل نشوند.

سبک و هزینه زندگی در آلمان و فرانسه

در کشور آلمان استقبال بیشتری از دانشجویان بین المللی می شود و فضای راحت تری برایشان فراهم است اما تنوع ملیتی در فرانسه بیشتر می باشد و همین موضوع باعث تنوع فرهنگی و فعالیت های متفاوت شده است. همچنین در فرانسه تنوع غذایی و فضاهای دوستانه مانند کافه های متفاوت با دیزاین های جذاب بیشتر از آلمان وجود دارد.

از طرفی کشور آلمان بیشتر صنعتی و مبتنی بر کار است و از نظر فرصت شغلی گزینه بهتری به حساب می آید.

از لحاظ هزینه زندگی نیز بسته به سبک و شهر زندگی کاملا متفاوت است اما به طور کلی اگر تمایل به سکونت در خوابگاه های دانشگاه را نداشته باشید ، متوسط هزینه اجاره در آلمان بسیار ارزان تر از فرانسه است.

Photo by : Unknown

در این مقاله سعی بر این بود تا به وسیله مقایسه تحصیل در آلمان با تحصیل در فرانسه شما را با کلیات تحصیل در این دو کشور آشنا کنیم. اما به طور کلی مهاجرت امری حساس و پر ریسک می باشد و شرایط هر کس ، روش و مقصد مهاجرتی او را مشخص می کند. هم چنین قوانین مهاجرتی نیز دائما در حال تغییر می باشند و بی اطلاعاتی یا اطلاعات ناقص می توانند خسارات جبران ناپذیری را رقم بزنند. موسسه مهاجرتی رجبی با سال ها سابقه درخشان در انجام امور مهاجرتی اعم از مشاوره تخصصی و پیشبرد پروسه مهاجرتی متقاضیان تا اخذ پذیرش و دریافت ویزا در تمامی روش های مهاجرتی در دو شعبه تهران و شیراز در حال فعالیت می باشد. 

هم چنین شما می توانید با مراجعه به سایت و صفحه اینستاگرامی مجموعه رجبی به روزترین و موثق ترین اطلاعات مهاجرتی را دریافت نمایید.

 

اين مطلب صرفا جنبه تبليغاتي دارد و کارناوال هيچ مسئوليتي در رابطه با آن را نمي‌پذيرد.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست