کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD
واحد تبلیغات

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

20 بهمن 1399

به روز رسانی

04 اسفند 1399

تحصیل در یک کشور خارجی می تواند آرزوی هر کسی باشد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که  در مورد اخذ پذیرش تحصیلی و مهاجرت به یک کشور دیگر می خواهید اطلاعات بیشتری داشته باشید یا علاقه دارید در یک کشور خارجی تحصیل کنید و بتوانید تجربه زندگی و درس خواندن را در آن جا کسب کنید به شما پیشنهاد می کنیم تا پایان این مطلب با ما باشید. ما در این مقاله می خواهیم در مورد چگونگی اخذ پذیرش تحصیلی و مهاجرتی صحبت کنیم و با انواع فاکتور هایی که می تواند بر روند اخذ این پذیرش موثر باشد، آشنا شویم.

Photo by : Unknown

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی و مهاجرتی چگونه است؟

به عنوان یک دانشجوی خارجی که قصد تحصیل در یک کشور دیگر را دارید، باید یک سری مراحل را برای اخذ پذیرش تحصیلی و مهاجرت به آن کشور از این طریق طی کنید. این مراحل شامل موارد زیر هستند:

1.کشور مورد نظرتان را بسته به شرایط خود انتخاب کنید. (به عنوان مثال تحصیل در انگلیس)

2.یک دانشگاه برای تحصیل در رشته مورد نظرتان بیابید.

3.برای آن دانشگاه مدارک خود را ارسال کنید و فرآیند پذیرش در آن جا را طی کنید.

4.پس از گرفتن پذیرش از دانشگاه مورد نظر برای گرفتن ویزا اقدام کنید.

شاید این موارد در ابتدا ساده به نظر بیایند، اما مسیر مهاجرت و اخذ پذیرش تحصیلی به این راحتی هم نخواهد بود. در برخی از اوقات یک دانشگاه برای پذیرش دانشجویان خود باید از بین افراد بسیاری که واجد الشرایط هستند، دست به انتخاب بزند. این موضوع به این معنی است که شما در مواردی وارد یک رقابت سخت و دشوار خواهید شد که برای  رسیدن به هدف خود باید از سایر رقیبانتان بهتر باشید. به همین دلیل اگر یک سری از فاکتور های مهم در روند اخذ پذیرش تحصیلی و مهاجرتی را داشته باشید، می توانید درصد موفقیت خود و شانس گرفتن این پذیرش را بالا ببرید.

مواردی که در روند اخذ پذیرش تحصیلی و مهاجرت مهم هستند

•زمان درخواست اخذ پذیرش تحصیلی

•وضعیت مالی فرد

•وجود فاصله در بین سال های تحصیل ( گپ تحصیلی )

•نوشتن یک استادی پلن  (Study Plan)خوب 

•مدارک زبان انگلیسی

•داشتن سابقه تحصیلی مرتبط

زمان درخواست اخذ پذیرش تحصیلی

اگر شما فکر می کنید که تا پایان مهلت ارسال درخواست ها برای اخذ پذیرش تحصیلی مهلت دارید بهتر است، نظر خود را تغییر دهید. هر چقدر یک فرد برای اخذ پذیرش تحصیلی زودتر اقدام بکند برای گرفتن ویزا و حتی بالا بردن شانس پذیرش، بهتر خواهد بود. 

هر چقدر زودتر درخواست خود را برای دانشگاه یا مدارس شبانه روزی مورد نظرتان زودتر ارسال بکنید، سریع تر پاسخ خواهید گرفت. زیرا حجم کار موسسات آموزشی با نزدیک شدن به پایان مهلت مدت مقرر اخذ پذیرش تحصیلی، بیشتر خواهد شد و زمان پاسخ دهی آن ها نیز طبیعتا افزایش خواهد یافت.

همچنین در پروسه اخذ ویزا برای پذیرش تحصیلی حداقل ۲ ماه قبل از شروع ترم باید اقدام کرده باشید، تا درخواستتان تایید شود.

وضعیت مالی افراد

یکی از فاکتور های بسیار مهم برای اخذ پذیرش تحصیلی داشتن تمکن مالی است. معمولا افرادی که از جایی کمک هزینه تحصیلی دریافت نمی کنند، باید ثابت کنند که از پس هزینه های زندگی و تحصیل در کشور مورد نظر بر می آیند. 

برای اثبات تمکن مالی چه مقدار پول باید در بانک باشد؟ 

حداقل میزان پولی که یک فرد برای اثبات تمکن مالی باید در حساب خود داشته باشد، برابر شهریه سال اول تحصیل به علاوه هزینه زندگی برای یک سال است. توجه کنید که این مقدار، حداقل میزان لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی است، هر چقدر این میزان بیشتر باشد ، شانس اخذ پذیرش تحصیلی و گرفتن ویزا بیشتر خواهد بود.

چه مدت این پول باید در بانک باشد تا ثابت شود که فرد تمکن مالی دارد؟ 

حداقل زمان لازم برای این امر 4 الی 6 ماه است.

گپ تحصیلی

از دیگر موارد مهم در روند اخذ پذیرش تحصیلی  نداشتن گپ تحصیلی است. گپ تحصیلی که به معنای داشتن فاصله در بین مقاطع تحصیلی است، می تواند در روند اخذ پذیرش تحصیلی و مهاجرتی شما موثر باشد.

اگر بیش تر از 6 ماه از آخرین مدرک تحصیلی شما می گذرد، باید دلایل قانع کننده ای داشته باشید که وجود این فاصله تحصیلی به چه علت است.

شانس اخذ پذیرش تحصیلی برای دانش آموزان پس از وجود گپ تحصیلی ۳ الی ۵ ساله کم تر خواهد شد.  مگر این که توضیحات قانع کننده ای برای وجود این فاصله داشته باشند.

این زمان برای دانشجویان متقاضی مقطع لیسانس و فوق لیسانس ۵ الی ۷ سال خواهد بود. پس از گذشت ۷ سال اخذ پذیرش تحصیلی بسیار سخت تر از قبل خواهد شد.

Photo by : Unknown

نوشتن یک استادی پلن خوب

استادی پلن در واقع یک بیانیه هدف است. به این معنی که باید توضیح دهید قصد شما از تحصیل در این رشته چیست و چرا این کشور و این دانشگاه را برای ادامه تحصیل برگزیده اید.

برای نوشتن یک استادی پلن خوب باید به این سوالات در آن پاسخ دهید.

  • چرا می خواهید در این رشته به ادامه تحصیل بپردازید؟
  • هدف کلی شما از تحصیل در این رشته چیست؟
  • چرا این رشته تحصیلی را در کشور خود ادامه نمی دهید؟
  • چشم انداز شما بعد از تحصیل در این رشته چه خواهد بود؟
  • پس از اتمام تحصیلات چه برنامه ای دارید؟

با پاسخ دادن به این سوالات می توانید دانشگاه مورد نظرتان را برای اخذ پذیرش تحصیلی و مهاجرتی قانع کنید و شانس خود را بالا ببرید.

مدارک زبان انگلیسی 

طبق آن چه که آمار نشان می دهد، برای اخذ پذیرش تحصیلی به داشتن یک مدرک معتبر انگلیسی نیاز است. اگر شما مدرک زبان با یک نمره قابل قبول نداشته باشید، شانستان در رابطه با موافقت افسر مهاجرت برای دادن ویزا به شدت کاهش می یابد. 

گاهی برخی دانشگاه ها به شما پذیرش مشروط خواهند داد، به این معنی که می توانید پس از اخذ پذیرش تحصیلی مدارک زبان را ارئه دهید و یا دوره زبان را در کشور مقصد بگذرانید، اما حتما قبل از دادن درخواست باید این موارد را چک کنید.

داشتن سابقه تحصیلی مرتبط

داشتن سابقه تحصیلی مرتبط یا به اصطلاح داشتن بک گراند مرتبط یکی از عامل های مهم برای گرفتن پذیرش تحصیلی است.

اگر شما برای رشته ای درخواست دهید که با سابقه تحصیلی شما ارتباط چندانی نداشته باشد، احتمال دریافت ویزا و اخذ پذیرش تحصیلی کم خواهد شد.

به همین دلیل به افراد توصیه می شود تا برای رشته هایی درخواست دهند که با سابقه تحصیلی یا کاری آنان مرتبط باشد.  

مواردی که در بالا بیان شد جزو مهم ترین فاکتورهای موثر در افزایش شانس اخذ پذیرش است. عامل های دیگری نیز مانند سن، کشور مبدا، مقطع مورد نظر برای تحصیل، داشتن پرونده های مهاجرتی یا سوابق درخواست ویزا هم در روند اخذ پذیرش می توانند موثر باشند. 

Photo by : Unknown

سخن پایانی

ما در این مقاله با چگونگی اخذ پذیرش تحصیلی و مهاجرتی آشنا شدیم. همان طور که دیدیم فاکتور های متفاوتی می توانند در روند گرفتن پذیرش تحصیلی تاثیر گذار باشند. با شناختن این عامل ها و به کار بردن آن ها می توانید شانس خود را برای اخذ پذیرش تحصیلی و مهاجرتی بالا ببرید. 

اگر در مورد نحوه اخذ پذیرش تحصیلی و مهاجرتی سوالات دیگری دارید می توانید آن را از موسسات با تجربه در امر اخذ پذیرش تحصیلی و مهاجرتی بپرسید. این موسسات معتبر  با داشتن سابقه درخشان می توانند کمک های بسیار خوبی به شما بکنند.

بلو اسکای یکی از بهترین موسسات مجاز در امر اخذ پذیرش تحصیلی و مهاجرتی است. این موسسه در امر اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور انگلیس، کانادا، استرالیا، سوئیس، هلند و... دارای بهترین عملکرد است و می تواند با داشتن کادر با سابقه و متخصص شما را در این راه پر پیچ و خم اخذ پذیرش تحصیلی و مهاجرتی یاری دهد.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی دارد و کارناوال هیچ مسئولیتی در رابطه با آن را نمی‌پذیرد.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست