کارناوال - راهنمای سفر

زیباترین روستاهای مازندران در تابستان

لیست روستاهای زیبای مازندران

برای فرار از ترافیک و شلوغی شهر، سفر به زیباترین روستاهای شمال در دل مازندران راه حلی جذاب است. سفر به بهترین روستاهای مازندران، سیاحتی است در میان طبیعتی دل‌انگیز و مکانی خوش آب‌وهوا که تجربه‌ای متفاوت را برایتان رقم خواهد زد. در آشنایی با زیباترین روستاهای استان مازندران گشت‌وگذاری کوتاه به این جاذبه‌های طبیعی و چشم‌نواز خواهیم داشت.

امتیاز کارناوال

4.7

استان مازندران، شهرستان نور، جاده نور به چمستان (تقریبا دو کیلومتر مانده به چمستان)، جاده روستای لاویج


مدت بازدید: 

6 تا 24 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز پنج‌شنبه 24 ساعته

ورودی: 

رایگان

لاویج در چمستان شهرستان نور، روستایی ییلاقی‌ست که طبیعت فوق‌العاده زیبایش شما را محسور خود می‌کند و در هر فصلی از سال که به این خطه سفر کنید زیبایی‌های منحصر به فرد خود را به رخ می‌کشد. روستای لاویج در ارتفاع 739 متری از سطح دریا قرار گرفته و دارای 15 روستا‌ست که 12 تای آن دارای سکنه و 3 روستا خالی از سکنه است. شاید بتوان گفت یکی از اصلی‌ترین دلایل سفر به لاویج آبگرم طبیعی آن است.

دور تا دور این دهستان با درختان انبوه و سرسبزی پوشیده شده که در بهار و تابستان مناظر دل‌انگیز و بدیعی را خلق می‌کنند و آب‌و‌هوای مطبوعی دارد.

امتیاز کارناوال

4.2

استان مازندران، آمل، لاریجان، دهستان بالا لاریجان، روستا آب اسک


مدت بازدید: 

5 تا 24 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز پنج‌شنبه 24 ساعته

آب اسک با نام قدیم اشک روستایی کهن است که بر اساس برخی باورها اشک اول، پادشاه اشکانیان آن را به‌ نام خود یعنی اشک نام‌گذاری و به‌ مرور زمان نام آن تغییر کرده است. این روستای تاریخی با توجه به اسنادی مانند تاریخ طبرستان، قدمت زیادی دارد و بنا بر روایتی پیشینه آن را حدود 1200 سال تخمین زده‌اند. آب اسک از توابع بخش لاریجان شهرستان آمل، از شهرستان‌های استان مازندران است که از جاذبه‌های آن می‌توان به رودخانه هراز، غار آب اسک، دریاچه امامزاده علی، بقعه امامزاده اصغر و قلعه سنگی اشاره کرد.

عطر شکوفه‌ها و درختان به بار نشسته در این فصول به‌گونه‌ای دل‌نشین است که نمی‌شود آن را نادیده گرفت، بهار و تابستان بهترین فصل سفر برای بازدید از این روستاست.

امتیاز کارناوال

4.9

مازندران، تنکابن، بخش خرم آباد، جاده جنگلی دو هزار، روستای نوشا


مدت بازدید: 

24 تا 48 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز پنج‌شنبه 24 ساعته

حتما تاکنون نام جاده جنگلی و زیبای دوهزار را شنیده‌اید، منطقه‌ای توریستی، وسیع و فوق‌العاده سرسبز در بخش خرم‌آباد از توابع شهرستان تنکابن ، خبر خوب آن است که برای رسیدن به روستای نوشا باید از جاده جنگلی دو‌هزار عبور کنید. روستای نوشا در 55 کیلومتری تنکابن قرار گرفته و ارتفاع 2100 متری آن از سطح دریا موجب شده تا اطراف آن را توده‌ای از ابرها احاطه کند.نوشا به معنای نسیم خنک صبحگاهی است و با حضور در این روستا، این حس خنکی را به خوبی لمس می‌کنید؛ با ابرهایی که سراسر روستا را فرا گرفته‌، هوای پاک، طبیعت بکر و مناظر دیدنی، گشتی به یاد ماندنی در نوشا، تجلی بهشت، خواهید داشت.

بهترین زمان برای رفتن به روستای نوشا، اواسط بهار تا اواخر تابستان است، در این هنگام از سال می‌توانید پیمایش طولانی میان جنگل و کوهستان را طی کنید و شب را در نیز روستا بگذرانید.

امتیاز کارناوال

4.7

استان مازندران، شهرستان نوشهر، بخش کجور، دهستان زانوس رستاق، روستای کندلوس

امتیاز کاربران: 4.7 از 5 رای


مدت بازدید: 

4 تا 24 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز پنج‌شنبه 24 ساعته

ورودی: 

رایگان

کمی آن طرف‌تر از شهر مرزن‌آباد و بر دامنه‌های البرز مرکزی، روستایی به نام کندلوس با جلوه متفاوتش خودنمایی می‌کند. این روستا 4000 سال قدمت دارد و یکی از ییلاق‌های مازندران محسوب می‌شود. فضای سنگ‌فرش شده روستا و طبیعت چشم‌‌نواز آن دنیایی متفاوت را در اینجا ایجاد کرده و وجود نخستین موزه روستایی جهان با آثاری شگفت‌انگیز و کمیاب و حتی نایاب، بر جذابیتش افزوده است. به هر جای این روستا که بروید فضا عاری از هرگونه زباله است و هیچ پوششی از آلودگی بر تن روستا دیده نمی‌شود.

حاکم بودن اقلیم کوهستانی بر منطقه باعث شده تا روستای کندلوس به عنوان یک ییلاق شناخته شود و در عین داشتن زمستان‌های سرد و سخت، در تابستان‌ها با آب‌وهوای معتدل و خنک از میهمانان خود پذیرایی کند. بهترین زمان سفر به کندلوس فروردین تا آبان است.

امتیاز کارناوال

4.5

استان مازندران، شهرستان سوادکوه، جاده فیروزکوه، جاده خطیرکوه، جاده برنت، روستا برنت


مدت بازدید: 

6 تا 24 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز پنج‌شنبه 24 ساعته

در استان مازندران و در جنوبی‌ترین نقطه سوادکوه، روستای تاریخی برنت با قدمتی 2 الی 3 هزار ساله قرار دارد؛ روستایی که وجود رودخانه‌ها، یخچال‌های طبیعی، چشمه‌های آب معدنی، ییلاق‌های زیبا، جنگل‌های انبوه، مراتع و کوه‌های مرتفع، زیبایی آن را دو چندان کرده و جاذبه‌های تاریخی مانند عمارت علی محمدخان، آسیاب بادی، مسجد و مدرسه علمیه و غیره نیز بر این جذابیت‌ها افزوده است. این دهکده کوهستانی با آب‌وهوایی پاک، چشم اندازهای بی‌نظیر و دیدنی‌هایی که در دل خود نهفته دارد، به منطقه‌ای پرطرفدار برای گردشگران و علاقه‌مندان به طبیعت‌گردی تبدیل شده است. از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این منطقه وجود یخچال‌های طبیعی در دامنه کوه است که دامداران از آن برای نگهداری محصولات لبنی و گوشت استفاده می‌کنند.

به طور کلی می‌توان گفت نیمه اول سال و پاییز بهترین فصول سفر به این روستای چشم‌نواز است.

امتیاز کارناوال

4.5

استان مازندران، ۵۰ کیلومتری جاده چالوس، روستای ناتر


مدت بازدید: 

24 تا 48 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز پنج‌شنبه 24 ساعته

اگر دل‌تان برای یک طبیعت دل‌انگیز و خوش آب‌وهوا تنگ شده و می‌خواهید از شلوغی‌های شهر پر دود و ترافیک فرار کنید، پیشنهاد می‌کنیم سری به روستای ناتر مازندران بزنید. جاده چالوس را همه ما می‌شناسیم، اما کمتر کسی‌ است که با روستایی 2500 ساله‌ای که در مسیری مملو از مناظر بکر، هوایی پاک و در میان کوه‌ها پنهان شده، آشنا باشد. روستای ناتر در ارتفاع 2200 متری از سطح دریاهای آزاد قرار گرفته است. روستا خانه‌هایی با معماری قدیمی دارد؛ اینجا تا چشم کار می‌کند جالیزها، یونجه‌زار‌ها، درختان سیب، صنوبر، بید و فندق را می‌توانید ببینید.

با توجه به قرارگیری روستا در ارتفاعات، بهار و تابستان بهترین فصل برای سفر به این منطقه ییلاقی‌ است.

امتیاز کارناوال

4.3

استان مازندران، شهر بلده، روستا یوش


مدت بازدید: 

6 تا 24 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز پنج‌شنبه 24 ساعته

روستای یوش زادگاه علی اسفندیاری (نیما یوشیج) در مازندران، جای است که نیما دوران کودکی خود را در آنجا گذراند و همان جا نیز آرام گرفت. پدر شعر نو پارسی دوران خوشی را در این منطقه کوهستانی و زیبا گذراند؛ شاید دلبری‌های اینجا در شکوفا شدن طبع شعر و شاعری او بی‌تاثیر نبوده است. روستای یوش از توابع شهر بلده دهکده‌ای توریستی با آب‌وهوای ییلاقی است که در دره‌ای زیبا بین کوه‌های البرز قرار دارد و بیشترین دلیل محبوبیت آن قرار‌گیری خانه و موزه نیما یوشیج در آنجاست. آب‌وهوای دل‌انگیز کوچه باغ‌های یوش و چشم‌اندازهای بی‌مانند آن دل هر بیننده‌ای را می‌برد.

بهترین زمان بازدید از روستای زیبای یوش فصل تابستان است. به دلیل ارتفاع زیاد، هوا در طول مسیر بسیار خنک است که سفری لذت‌بخش را برای بازدیدکنندگان رقم خواهد زد.

امتیاز کارناوال

4.1

استان مازندران، شهر رامسر، سه راه فلسطین، جاده جواهرده

امتیاز کاربران: 3.6 از 29 رای


مدت بازدید: 

3 تا 24 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز پنج‌شنبه 24 ساعته

سفر به روستا جواهرده تنها بازدید و لذت بردن از خود روستا نیست بلکه مسیر افسونگر رامسر تا جواهرده نیز می تواند تا ساعت‌ها شما را به خود مشغول کند و با زیبایی‌هایش هوش از سر شما بپراند. این دالان بهشتی که به همت مهندسان آلمانی و برای دسترسی راحت تر به جواهرده در سال 1350 کشیده شد، با پیچش های دلبرانه خود احساسات تان را به بازی می گیرد و شما را تا پایان راه فرا می خواند. این مسیر در غرب رامسر در امتداد دره و رودخانه باصفای صفارود، با شیبی تند، هیجانی شیرین به سفرتان می دهد و شما را به مقصد مشتاق‌تر می‌کند.

برای سفر به جواهرده بهترین زمان آخر خرداد و سه ماه تابستان است. در این زمان برف ها آب شده اند، سرسبزی به اوج خود رسیده و مسیر و راه هموار است.

امتیاز کارناوال

4

شهرستان رامسر، جاده ییلاق جنت رودبار


مدت بازدید: 

5 تا 24 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز پنج‌شنبه 24 ساعته

ورودی: 

رایگان

جنت رودبار ییلاقی با دشت‌‌های زیبا، کوه‌‌های بلند، آبشارهای فراوان و چشم‌انداری زیباست که در 60 کیلومتری جنوب‌ غربی رامسر قرار دارد و بخشی از دهستان بزرگ جنت رودبار محسوب می‌شود. روستای جنت رودبار در میانه کوه‌ها و در دشتی کنار یک رودخانه قرار گرفته است که این رود پس از پیوستن به چند رود دیگر، به رودخانه معروف چالکرود و در آخر به دریای کاسپین می‌ریزد.

اواخر اردیبهشت تا اواخر تابستان، بهترین زمان سفر به این منطقه ییلاقی ست. البته به دلیل خشکی هوا در این ییلاق و رطوبت اندک آن و اینکه خورشید در تابستان‌ها به صورت عمود می‌تابد؛ هوا زود در این فصل گرم می‌شود. این در حالی است که در این زمان شب‌های بسیار سردی بر این منطقه حکمفرماست.

امتیاز کارناوال

4

استان مازندران، شهر رامسر، مسیر رامسر به کتالم، روستای گرسماسر

امتیاز کاربران: 5 از 1 رای


مدت بازدید: 

7 تا 24 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز پنج‌شنبه 24 ساعته

ورودی: 

رایگان

گرسماسر، معروف به عقیق سبز رامسر، ییلاقی با دشت‌‌های زیبا، کوه‌‌های بلند، چشمه‌‌های خنک و چشم‌انداری زیباست که در ارتفاع 2000 متری از سطح دریا و 60 کیلومتری جنوب‌ غربی رامسر قرار دارد. خنکای هوا در فصول گرم سال، مراتع و تپه‌های سرسبزِ پوشیده از گل‌ها و گیاهان دارویی، کوچه‌های پیچ‌درپیچ که میزبان خانه‌های روستایی قدیمی هستند.

با توجه به اینکه این روستا در منطقه‌ای ییلاقی‌ قرار دارد، بهترین فصل برای سفر به آن بهار و تابستان است.

استان مازندران، جاده هزار، بعد از روستای مشا

امتیاز کاربران: 4.3 از 1 رای


مدت بازدید: 

4 تا 24 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز پنج‌شنبه 24 ساعته

ورودی: 

رایگان

یکی از روستاهای ییلاقی اطراف تهران که این روزها به مقصدی محبوب برای گذران آخر هفته‌های پایتخت‌نشین‌ها تبدیل شده، پلور نام دارد. این روستا در مسیر جاده هراز و پس از روستاهای مُشا و آبعلی واقع شده است و بخشی از استان مازندران به حساب می‌آید. روستای پلور به خاطر آب‌وهوای دل‌پذیرش در بهار و تابستان محبوبیت زیادی دارد، به ویژه در اواسط بهار که دشت‌ گل‌های خودرو زردرنگ در این منطقه خودنمایی می‌کند و برف روی کوه‌ها ذوب و در رودخانه‌ای که از این روستا می‌گذرد، خروشان می‌شود. در این زمان از سال چشمه‌های آبی که از دل کوه‌های اطراف این روستا سر برآورده‌اند هم جوشان‌تر از هر زمانی، با آب معدنی دل‌چسب خود، از میهمانان روستا پذیرایی می‌کنند.

اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست