کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD
پریوش سارانی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

03 بهمن 1402

به روز رسانی

03 بهمن 1402

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما

بررسی کارشناسی قطعه چهارم راه آهن زاهدان - زابل - بیرجند- مشهد، در محدوده فرهنگی شهر سوخته در سیستان، به شناسایی ۲۳ محوطه و تپه باستانی جدید انجامید. سرپرست هیئت باستان‌شناسی گفت: قدمت بیشتر این محوطه‌ها به اواخر دوره چهارم شهرسوخته (حدود ۲۴۰۰ تا ۲۳۰۰ پیش از میلاد) برمی گردد.
حسین مرادی افزود: در بررسی میدانی این طرح، محوطه‌هایی که در محدوده محور راه آهن یعنی فاصله ۰ تا ۲۰۰ متری آن در سمت شرق و غرب محور قرار دارند، بازبینی و یافته‌های سطحی آن مستندسازی شد.
او همچنین گفت: تپه‌های دوران­‌های تاریخی و اسلامی از نظر، گاه نگاری در رده بعدی قرار دارند و مساحت آن‌ها از حدود یک­ دهم تا یک هکتار در نوسان بود. محور راه آهن به فاصله تقریبی ۵۰۰ متری شرق جاده زابل به زاهدان و ۶۷ کیلومتری آن در محدوده فرهنگی و منظر شهرسوخته قرار دارد.
شهر سوخته سیستان نام بقایای یک دولت شهر باستانی است. چشم مصنوعی، بقایای پارچه و لوح حسابداری، از جمله مواردی است که در شهر سوخته کشف شد. این محوطه باستانی در سی و هشتمین اجلاس یونسکو در سال ۱۳۹۳ به عنوان میراث جهانی ثبت شد.

Photo by : Unknown

جدیدترین خبرهای گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست