کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

سفر به بلگراد | گشتی در پایتخت صربستان

از میان مقاصد رنگارنگ دنیا، این بار می خواهیم به کشور صربستان سفر کنیم و گشتی در پایتخت تماشایی اش بزنیم. جمهوری صربستان، در قاره اروپا قرار دارد و با کشورهایی همچون مجارستان، رومانی، بلغارستان، کرواسی و ... هم مرز است. صربستان برای سالیان دراز، امپراتوری قدرتمندی بود که بیشتر کشورهای حوزه بالکان را تحت سلطه خود داشت. تا این که در سال 1817 امپراتوری این خطه نیز مانند هر حکومت خودکامه ای در تاریخ، به نابودی محکوم شد. صربستان کشمکش های زیادی را در طول تاریخ تجربه کرده است؛ در برهه ای از تاریخ، به همراه کشور مونته نگرو بخشی از یوگسلاوی به حساب می آمد و پس از فروپاشی یوگسلاوی به سرزمین صربستان و مونته نگرو تبدیل شد. دیری نپایید که مونته نگرو این پیوند را رها کرد و حکومت مستقل خود را تشکیل داد. بالا و پایین ها برای صربستان بسیار بوده است؛ اما ما فارغ از این مسایل به روزهای کنونی این کشور سفر می کنیم تا به تماشای بزرگترین شهرش بنشینیم؛ بلگراد، شهری که سال هاست عنوان پایتختی صربستان را یدک می کشد. این دیار در نواحی مرکزی کشور و میان دو رودخانه دانوب (Danube) و ساوا (Sava) قرار گرفته است و بر اساس سرشماری سال 2015، جمعیتی در حدود 1 میلیون و 369 هزار تن دارد. به بلگراد سفر می کنیم و به تماشای جاذبه های دیدنی اش می نشینیم. ما را همراهی کنید.

سفرمان را از کنار کلیسای جامع سنت ساوا (Church of Saint Sava) آغاز می کنیم که  به مسیحیان ارتدکس تعلق دارد و بزرگترین کلیسای جامع ارتدکس در حوزه بالکان شمرده می شود. این کلیسا به افتخار شخصی به نام ساوای قدیس که بنیان گذار کلیسای ارتدکس صربستان بود، چنین نامگذاری شد. از این بنای مذهبی فاصله می گیریم تا به تماشای جاذبه های دیگر شهر برویم. در ادامه چندین سازه را از نظر می گذرانیم که از جمله آن ها می توان به یادبود قهرمان ناشناخته (Monument to the Unknown Hero) اشاره کرد؛ یادبودی که به افتخار سربازان جان باخته در جنگ جهانی اول ساخته شده است. همچنین نگاهی به خانه مجلس ملی جمهوری صربستان (House of the National Assembly of the Republic of Serbia) می اندازیم که بین سال های 1936 تا 2006 ساخته شد و یکی از جاذبه های گردشگری مهم شهر بلگراد به شمار می رود. به شب های این پایتخت تماشایی نیز سری می زنیم و نگاهی به پلی کابلی آدا (Ada Bridge) می اندازیم که جلوه ای بی نظیر در شب دارد. این پل از روی رودخانه ساوا کشیده شده و طول آن 996 متر است. همچنان به گشت و گذارمان ادامه می دهیم تا مناظر دیدنی بیشتری را  را از نظر بگذرانیم...

کارناوال را در گشت و گذارمان در بلگراد همراهی کنید. 


:Video Details

Produced By: Dusan Stojancevic

Music: Ludovico Einaudi - Una Mattina

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

سلام از طریق شبکه مستند با کشور صربستان آشنا شدم ،-شهر بلگراد ، خیلی دوست دارم به این کشور سفر کنم ، ولی متآسفانه پولشو ندارم .😢 امیدوارم جیب همه پُر از پول بشه و همه بتونند برن مسافرت 🤩

16 آذر 1401

اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست