کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

ویدیویی از جزیره ایستر

به تماشای ویدویی از جزیره ایستر بنشینید که میزبان یکی از جاذبه‌های شگفت جهان، یعنی مجسمه های موآی است. این جزیره در اقیانوس آرام قرار دارد و بخشی از کشور شیلی به حساب می‌آید. جزیره ایستر حدودا 163.6 کیلومتر مربع مساحت دارد و حدود 4000 نفر در آن زندگی می‌کنند و پذیرای گردشگران هستند.

در این جزیره شهرکی ساخته‌اند به نام هانگا روآ (Hanga Roa) که جمعیت ایستر در آن متراکم شده‌اند و کمتر کسی خارج از این شهرک زندگی می‌کند. جزیره ایستر مناظر فوق العاده و آب و هوای دلچسبی دارد اما گردشگران به خاطر استفاده از طبیعت یا آب و هوای خوب به اینجا نمی‌آیند بلکه اینجا را انتخاب می‌کنند تا مجسمه‌های غول پیکرش را ببینند، یعنی همان مجسمه‌های موآی.

درون جزیره ایستر 888 مجسمه سنگی وجود دارند و این مجسمه‌ها آن قدر منحصر به فرد و باورنکردنی هستند که با نام سَرهای جزیره ایستر شناخته می‌شوند. این مجسمه‌ها بین سال‌های 1000 تا 1700 میلادی ساخته شده‌اند و سازندگان هنرمندش با همان امکانات اولیه مجسمه‌ها را حدود 19.3 کیلومتر جا به جا و حمل کردند تا به مکان‌های مورد نظرشان برسد. 28 مجسمه روی یک تخته سنگی بزرگ قرار گرفته‌اند که گویی در گذشته مکانی مقدس به حساب می‌آمده است؛ به این تخته سنگِ سکو مانند آهو (Ahu) می‌گویند. 600 مجسمه باقی مانده هم در سراسر جزیره ایستر پراکنده‌اند و هر جا که قدم بزنید تعدادی از آن‌ها را خواهید دید. بزرگ‌ترین مجسمه جزیره ایستر، 10 متر ارتفاع و 82 تن وزن دارد و به آن پارو (Paro) می‌گویند. نکته عجیب اینجاست که باستان شناسان معتقدند همه این مجسمه‌ها در مکانی دورتر ساخته شده‌اند و بعدا به مکان‌های مورد نظر منتقل شده‌اند، اما هنوز مشخص نیست که این کار چگونه انجام شده است. محلیان قدیمی جزیره ایستر می‌گویند که در زمان‌های دور، موآی‌ها زنده بودند و خودشان با استفاده از پاهای‌شان به مکان‌های مختلف رفته‌اند، نظریه‌ای که در دنیای پیشرفته امروزی جایی ندارد.

اگر مایلید بیشتر از جزیره ایستر و مجسمه‌های مرموزش بدانید، پیشنهاد می‌کنیم به لینک مجسمه های موآی رجوع کنید. 


:Video Details

Produced By: THEWORLDOFTRAVEL

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست