کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD
پریوش سارانی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

27 بهمن 1402

به روز رسانی

28 بهمن 1402

اسفند سال گذشته پیست بین‌المللی دیزین به دلیل نقص فنی تجهیزات و با ورود دستگاه قضایی تعطیل و بازگشایی دوباره آن منوط به رفع مشکل فنی تجهیزات تله کابین و سایر امکانات این مجموعه شده بود.

تا پیش از این، سال‌های متمادی فعالیت تله کابین‌ها، تله‌سیژها و اسکی‌های بشقابی سبب فرسودگی و غیر استاندارد شدن این تجهیزات و امکانات شده بود.

برهمین اساس و پس از شناسایی حدود ۸۰ نقطه آسیب‌زا در پیست بین‌المللی دیزین و با انتخاب بهره‌بردار جدید، این نقاط در طول یکسال اخیر بازسازی و به‌روزرسانی شد.

رئیس کارگروه توسعه و بهره‌برداری شرکت تعاونی روستای ولایت رود و بهره‌بردار پیست بین‌المللی دیزین کرج با بیان اینکه تمام نقاط مد نظر استاندارد البرز در مورد این پیست بازسازی شده است، گفت: با اقدامات صورت گرفته نامه فک پلمب از سوی دادستانی کرج دریافت شد و از امروز جمعه بیست و هفتم بهمن ماه دیزین به‌صورت آزمایشی بازگشایی شد.

علی سولقانی با بیان اینکه این پیست به مدت یک هفته به‌صورت آزمایشی فعالیت خواهد کرد، اظهار کرد: با توجه به تأثیرگذاری دیزین در اقتصاد منطقه و در کنار آن جلوگیری از نابود شدن یکی از بزرگ‌ترین ظرفیت‌های کشورمان در حوزه گردشگری و ورزشی تمام هم و غم ما بر این بوده تا استانداردهای مدنظر سازمان استاندارد به‌درستی انجام شود.

وی با اشاره به حمایت‌های صورت گرفته از سوی دولت در راستای بازگشایی پیست بین‌المللی دیزین تصریح کرد: اعتماد صورت گرفته از سوی مسوولان دولتی برای واگذاری دیزین به بومیان و مردم برای بازسازی این پیست که سال‌ها است بدون هیچ‌گونه استانداردسازی مورد بهره‌برداری قرار گرفته بود موجب شد تا مردم به‌صورت شبانه‌روزی پای کار آمده و تمام توان خود را بر این گذاشته تا پیست بین‌المللی دیزین را به‌روزرسانی کرده که این اعتماد امروز جواب داده و شاهد بازگشایی آن باشیم.

پیست دیزین با ارتفاع بین ۲ هزار و ۶۵۰متر تا سه هزار و ۶۰۰ متر از سطح دریا، واقع در فاصله ۷۰ کیلومتری شمال کرج دارای سه تله کابین ، ۲ خط تله سیژ، هفت تله اسکی بشقابی و یک تله اسکی چکشی است. در پیست بین‌المللی دیزین ۲ هتل ، ۱۹ کلبه و پنج رستوران وجود دارد.

Photo by : Unknown

جدیدترین خبرهای گردشگری رادر کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست