کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD
پریوش سارانی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

06 آذر 1402

به روز رسانی

06 آذر 1402

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا

روز گذشته حوالی ساعت ۱۰صبح بخشی از جنگل ۲ هزار تنکابن "ملج مالانگاه " دچار آتش سوزی شد و با وجود تلاش های فراوان از سوی گروه های مختلف مردمی، محیط زیست، یگان حفاظت و افراد طبیعت گرد و کوهنورد برای مهار و خاموش کردن آتش در این عرصه طبیعی متاسفانه کماکان آتش در حال پیشروی است.

مهرداد خزایی پول روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : طبق گزارش های رسیده بالگردی که عصر دیروز طی ۲ سورتی پرواز اقدام به آبگیری از دریای خزر برای پاشیدن آب به روی جنگل در حال آتش گرفتن در تنکابن بود خلبان این بالگرد امروز هم پس از آبگیری در چندین عملیات پروازی بر فراز جنگل های تنکابن خواست عملیات اطفای حریق انجام دهد که متاسفانه موفق نشد.

وی با اشاره به سخت گذر بودن مسیر منتهی به نقاط آتش سوزی و دشوارهای اطفای حریق با امکانات سنتی ابراز امیدواری کرد شرایط مساعد جوی بهتر شود تا بلکه بتوان با بالگرد این نقطه جنگلی که همچنان درآتش می سوزد مهار و خاموش کرد.

وی اظهار کرد: هم اینک دست کم ۱۰۰ نفر اعم از نیروهای مردمی در قالب تعدادی خودروی دسته جمعی به یاری ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی راهی محل آتش سوزی در ارتفاعات ۲ هزار تنکابن شده اند.

جنگل‌های تنکابن همچنان می‌سوزد/ شرایط نامساعد جوی مانع پرواز بالگرد به محل آتش‌سوزی

درخواست بالگرد دوم برای اطفای حریق بخش کجور نوشهر

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران - نوشهر با ابراز نگرانی از پیشروی آتش در منطقه جنگلی بخش کجور نوشهر گفت : این آتش سوزی هم که در حوالی روستاهای "کلیک "، "کهنه ده " و "ویسر " در ظهر روز گذشته رخ داده با وجود تلاش های بی وقفه نیروها از آن زمان تاکنون متاسفانه این آتش مهار نشده است و بنابراین از تهران درخواست یک فروند بالگرد شده و طبق گزارش ها اعلام شد این بالگرد در ساعتی پیش راهی استان مازندران شده است.

خزایی پول افزود : در این منطقه هم برابر گزارش ها تاکنون حدود پنج هکتار از عرصه های جنگلی دچار آتش سوزی شده و همچنان در حال پیشروی است ضمن آنکه دست کم ۱۰۰ نفر از نیروهای مردمی، افراد طبیعت گرد و کوهنورد به کمک ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی، محیط زیست، بسیج و سپاه شتافتند، امیدوارم با به پرواز درآمدن زودهنگام بالگرد و همراهی و همکاری نیروها این آتش به زودی مهار و خاموش شود.

برابر گزارش یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران - نوشهر از هفته پیش تاکنون نزدیک به هشت هکتار از عرصه های جنگلی غرب مازندران براثر آتش سوزی دچار خسارت شده است.

مازندران با ۲۴ هزار کیلومتر مربع وسعت حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار هکتار اراضی جنگلی دارد که تحت مدیریت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری منطقه ساری و نوشهر صیانت می شود.

حوزه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران ـ نوشهر با وسعتی بیش از ۶۶۰ هزار هکتار جنگل، مرتع و سواحل معادل ۲۸ درصد از مساحت مازندران را در بر دارد.

شهرستان های نور، نوشهر، چالوس، عباس آباد، تنکابن، رامسر و کلاردشت از نظر حوزه منابع طبیعی زیر پوشش حوزه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری غرب استان مازندران مستقر در نوشهر هستند.

Photo by : Unknown

جدیدترین خبرهای گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست