کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD
پریوش سارانی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

09 بهمن 1402

به روز رسانی

11 بهمن 1402

به نقل از آسیانیوز

پس از پایان نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و بعد از یک وقفه چهارساله، پانزدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران در تهران برگزار می‌شود. رئیس هیأت مدیره جامعه انجمن‌های حرفه‌ای راهنمایان گردشگری ایران با اشاره به اینکه کانون و جامعه انجمن‌های صنفی و حرفه‌ای راهنمایان گردشگری در نظر دارد پس از پایان نمایشگاه گردشگری تهران (۲۳ - ۲۶بهمن)، در ۲۷ بهمن‌ماه و در شهر تهران، پانزدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران را پس از وقفه ۴ ساله مجدد برگزار کند گفت: «این رویداد برگزار می‌شود تا محفل گرمی برای دیدار راهنمایان از سراسر کشور و فرصتی برای رسیدن به دیگر اهداف تعریف شده فراهم آید.»

محسن حاجی‌سعید در خصوص اهمیت این گردهمایی بیان کرد: «گردهمایی سالانه راهنمایان اهداف مختلفی را دنبال می‌کند. انسجام صنفی، توانمندسازی راهنمایان و آموزش‌های تخصصی، مطرح کردن خواسته‌های صنف و صنعت، ایجاد ارتباط و شبکه‌سازی بین راهنمایان گردشگری سراسر کشور جهت تبادل اطلاعات و ارتباطات و همچنین انتخاب و تقدیر از راهنمایان برتر استان‌های مختلف کشور از جمله اهداف صنفی است که در این گردهمایی مورد توجه بوده است. همچنین معرفی جاذبه‌های شناخته شده و کمتر شناخته شده در استان میزبان، تاکید بر ثبت جهانی یا توجه ویژه به یک جاذبه تاریخی یا طبیعی استان میزبان، تجلیل از یک چهره برتر ملی در حوزه گردشگری، ادبیات، میراث، محیط زیست و یا دیگر رشته‌هایی که به نوعی با گردشگری مرتبط بوده‌اند.»

وی اظهار داشت: «در نظر داریم تا ضمن برگزاری یک مراسم یک روزه در ۲۷ بهمن‌ماه، بتوانیم در ایام نمایشگاه گردشگری تهران نیز چندین کارگاه آموزشی با تاکید بر موضوعات روز، از جمله هوش مصنوعی و تاثیر آن بر گردشگری، سرمایه‌گذاری سبزو نقش راهنمایان گردشگری، آشنایی با اپلیکیشن‌ها و انواع آن برگزار کنیم.»
حاجی‌سعید در پاسخ به این پرسش که چرا گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران با یک وقفه مواجه شد بیان کرد: «گردهمایی سالانهک راهنمایان گردشگری ایران از سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۷ بدون وقفه و هر ساله در اوایل اسفند و مصادف با روز جهانی راهنمایان گردشگری برگزار شد. شوربختانه در سال ۱۳۹۸ و تنها چند روز مانده به برگزاری به‌واسطه شیوع ویروس کرونا لغو شد. در سال‌های ۹۹ و ۱۴۰۰ نیز برای حفظ سلامتی و شیوع سویه‌های جدید کرونا به صورت مجازی برگزار شد. در سال ۱۴۰۱ نیز بواسطه تحمل بحران طولانی بیکاری و دیگر بحران‌های اجتماعی و سیاسی برگزار نشد.»

رئیس هیأت مدیره جامعه انجمن‌های حرفه‌ای راهنمایان گردشگری درباره شرایط شرکت کنندگان در این رویداد گفت: «شرکت کنندگان صرفا اعضای انجمن‌های صنفی و یا حرفه‌ای راهنمایان گردشگری از سراسر کشور خواهند بود. با توجه به برنامه زمانبندی اعلام شده، برنامه‌ها و سهمیه هر استان مشخص و امکان ثبت نام فراهم خواهد شد و راهنمایان گردشگری در سراسر کشور می‌توانند از طریق انجمن‌های استانی پیگیری‌های لازم را داشته باشند‌.»
پانزدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران، ۲۷ بهمن در محل تهران، خیابان آزادی، سالن همایش‌های سازمان حج و زیارت برگزار می‌شود.

Photo by : Unknown

جدیدترین خبرهای گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست