کارناوال - راهنمای سفر

گورستان هایگیت لندن

انگلستان، لندن، ناحیه هایگیت، خیابان سوان لین

گالری تصاویر

مدت پیشنهادی بازدید

2 تا 6 ساعت

ساعت دسترسی

امروز دوشنبه 10:00 صبح تا 17:00

هزینه بزرگسالان

4 پوند(4تومان)

هزینه دانش آموزان

1 پوند(1تومان)

همه چیز درباره گورستان هایگیت لندن

چرا بازدید کنیم؟

نقد و بررسی کارناوال

کجاست؟

نقشه و مسیر

آقام چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی کارناوال

زهرا میرزایی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

02 اسفند 1396

به روز رسانی

04 آذر 1398

معرفی /

گورستان هایگیت لندن | از ترسناک ترین جاذبه های گردشگری جهان

گاهی سوال هایی در ذهن مان به وجود می آید که هیچ پاسخ عقلانی برای آن ها نمی یابیم. کارناوال برای کشف برخی از این سوال ها به سراسر دنیا سفر می کند تا رموز جهان هستی و اماکن رازآلود دنیا را کشف کند.

این روزها گردشگری سیاه از محبوب ترین تفریحات در سراسر دنیاست. ماجراجویان از کشورهای گوناگون به سوی مکان های متروکه و پر راز دنیا می روند تا سر از ماجراهای آن ها در بیاورند. امروز ما هم به یکی از ترسناک ترین مکان های دنیا خواهیم رفت؛ جایی که نامش همیشه در فهرست ترسناک ترین جاذبه های گردشگری دنیا به چشم می خورد. به گورستان هایگیت در لندن خواهیم رفت؛ قبرستانی که هر کسی جرات ورود به آن را ندارد.

اینجا پر است از درختان سر به فلک کشیده و مجسمه های سنگی کهن. شاخه های در هم تنیده شده درخت ها و قبرهای بسیار قدیمی، ظاهری هولناک به این گورستان بخشیده اند. هایگیت قدیمی ترین و معروف ترین قبرستان در سراسر انگلستان است که در حال حاضر آن قدر مشهور شده که سالانه گردشگران بسیاری را به سوی خود می کشاند. حرف و حدیث های بسیاری درباره این مکان رازآلود وجود دارد؛ به طور مثال برخی می گویند که اینجا خانه خون آشام ها و ارواح خبیث است. اما واقعیت چیست؟ آیا با سفر به این مکان می توان با خون آشام ها ملاقات داشت؟ اگر شما هم دل و جرات ورود به چنین جایی را دارید همراه با کارناوال بیایید تا با هم وارد یکی از ترسناک ترین گورستان های دنیا شویم.

ورود به صفحه اختصاصی راهنمای سفر به لندن

Photo by : Unknown

چرا گورستان هایگیت لندن؟


 • از ترسناک ترین گورستان های دنیا به شمار می آید.
 • قدیمی ترین قبرستان در سراسر انگلستان است.
 • از رازآلودترین مکان های دنیا محسوب می شود.
 • بزرگترین مکان خالی از سکنه در لندن است.
 • محیط جذابی دارد و می تواند چند ساعتی شما را مشغول به خود کند.
 • هم مسلمانان و هم مسیحیان در کنار هم در این قبرستان دفن شده اند.

معرفی گورستان هایگیت | Highgate Cemetery

هایگیت نام قدیمی ترین و معروف ترین گورستان انگلستان است که در شهر لندن قرار دارد و برخی آن را با نام ویکتوریا والهالا (Victorian Valhalla) نیز می شناسند. این جا را در سال 1839 میلادی ساختند تا مکانی شود برای به آرامش رسیدن مردگان و رواج صلح و دوستی میان اقوام گوناگون. گورستان هایگیت یکی از بهترین مکان های انگلستان از نظر معماری به حساب می آید، انگلستانی که پر است از بناهای تاریخی و ناب برای دیدن و لذت بردن.

اگر کمی ماجراجو و شجاع باشید این قبرستان یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری برای شما خواهد بود. اینجا پر است از درخت هایی با شاخه های انبوه که ریشه های شان سر از خاک بیرون آورده اند. شاخه هایی که جلوی ورود نور خورشید را به قبرستان می گیرند و فضا را تاریک و رعب آور می کنند. هایگیت پر است از قبرهای قدیمی که در میان آن ها نام هایی معروف نیز به چشم می خورند، پیکر افرادی که روزی از مشهورترین انسان های شهرشان بوده اند و حالا زیر سایه درخت های بلوط آرمیده اند.

با ورود به قبرستان هایگیت با ردیفی از قبرهای کوچک و بزرگ مواجه خواهید شد که هر یک با حکاکی های مخصوص به خود چهره خاصی به این گورستان بخشیده اند. تعداد این قبرها آن قدر زیاد است که گویا هیچ پایانی ندارند و به هر سو که نگاه بیندازید شمار دیگری از آن ها را خواهید دید. در حقیقت 170،000 نفر در این قبرستان آرمیده اند و تعداد قبرها نیز به 53،000 عدد می رسد. بله! در این گورستان چندین نفر در یک قبر در کنار هم دفن شده اند. این جا به سرعت از یک مکان بی استفاده و زشت به یکی از محبوب ترین جاذبه های انگلستان تبدیل شد. در سال 1954 میلادی زمانی که شمار متوفیان به اوج خود رسیده بود، مسوولان تصمیم گرفتند که یک بخش دیگر به سمت شرقی گورستان اضافه کنند، روند افزایش قبرها تا زمانی که سوزاندن اجساد در انگلستان قانونی شود، ادامه داشت.

در جای جای این گورستان ترسناک، تندیس هایی از فرشته ها را مشاهده خواهید کرد که در گوشه و کنار درخت ها تماشاگر تازه واردها هستند. افراد بسیاری گزارش داده اند که در این قبرستان ارواحی را در حال حرکت دیده اند و یا احساس کرده اند که کسی پشت سرشان تکان می خورد.

با همه این تفاصیل باید بدانید که هایگیت، هم از نظر معنوی و هم طبیعی برای مردمان انگلستان اهمیت دارد. بسیاری از خویشاوندان و اجداد بومیان لندن در این مکان دفن شده اند همچنین گیاهان متعدد این گورستان به تصفیه هوای شهر نیز کمک شایانی می کند.

لندن دیدنی های بسیار متعددی دارد؛ اما شاید باورتان نشود که از میان جاذبه های تاریخی و تفریحی منحصر به فرد این شهر، گردشگران مختلفی علاقه مند هستند که از قبرستان هایگیت دیدن کنند و به شور بازدید از این مکان، به لندن می روند. همچنان همراه ما باشید تا بیشتر درباره گورستان پر رمز و راز هایگیت برای تان بگوییم.

Photo by : Unknown

تاریخچه گورستان هایگیت

گورستان امروزی جزوی از یک پروژه بزرگ بود که در سال 1839 میلادی تصمیم به ساخت آن گرفتند. در طی این پروژه  قرار بود که در این ناحیه (جنگل های شمالی لندن) گورستانی فوق العاده زیبا ساخته شود تا به یکی از "هفت گورستان شگفت انگیز" انگلستان بدل شود.

از مهم ترین دلایلی که مسوولان شهر تصمیم به ساخت چنین قبرستان عظیمی گرفتند، کمبود گورستان بود. در سراسر لندن قبرستان های متعددی وجود داشت که اغلب شان نزدیک به یک کلیسا بودند و توسط متصدیان این نیایشگاه ها اداره می شدند؛ اما همین پراکندگی باعث شده بود که در هر گوشه و کناری از لندن یک مکان خاص برای دفن مرده ها ساخته شود و چهره شهر را خراب کند.

استفان گری (Stephen Geary)، اولین کسی بود که پیشنهاد ساخت یک گورستان بزرگتر را داد. وی یکی از معروف ترین مهندسان انگلیسی در زمان خود محسوب می شد و باورهای جالبی داشت. او با پراکندگی اجساد مردگان در سراسر شهر مخالف بود و این کار را خوب و مثبت ارزیابی نمی کرد. همچنین معتقد بود این موضوع که هر یک از آن ها با روشی خاص دفن می شوند نیز چند دستگی ایجاد می کند. سرانجام در 20ام ماه می سال 1839 میلادی طرح ساخت گورستانی بزرگ توسط چارلز جیمز بلومفیلد (Charles James Blomfield)، بالاترین مقام مذهبی انگلستان در آن زمان، تایید شد.

با تایید چارلز زمینی به مساحت 15 هکتار به مسیحیان و پیروان کلیسای انگلستان و 2 هکتار به غیر مسیحیان اختصاص داده شد. اولین پیکری که در گورستان هایگیت دفن شد الیزابت جکسون (Elizabeth Jackson) نام داشت که پیکرش در 26ام ماه می سال 1839 میلادی به این قبرستان منتقل شد.

کم کم نام هایگیت در سراسر انگلستان پیچید و به یکی از لوکس ترین گورستان های کشور تبدیل شد. به سرعت تقاضا برای دفن اجساد در هایگیت افزایش یافت و بازدیدکنندگان نیز از تماشای این گورستان زیبا لذت می بردند. شهرت هایگیت، ثروتمندان را به سوی خود کشاند و هر کس سعی می کرد تا مقبره زیباتری را برای خویشاوندش مهیا کند، به همین دلیل است که حالا شاهد قبرهایی بسیار لوکس و مجسمه هایی دیدنی در هایگیت هستیم.

به دلیل این که گورستان هایگیت در جنگل بود، آرام آرام به تفرجگاهی جذاب برای بومیان تبدیل شد. آن ها برای تماشای حیواناتی چون روباه و لذت بردن از پرندگان گوناگون به هایگیت می رفتند و برای شادی روح عزیزان شان نیز دعا می کردند.

جالب است بدانید که هایگیت در بین سال های 1960 تا 1980 میلادی به عنوان خون آشام هایگیت (Highgate Vampire) در رسانه ها معرفی می شد. رسانه ها بیشتر به بُعد ترسناک قبرستان می پرداختند و آن را خانه خون آشام ها معرفی می کردند. افسانه های متعددی نیز در این رابطه روایت می شود؛ برای مثال می گویند که دو جادوگر در این قبرستان قرار دوئل کردن با یکدیگر را می گذراند؛ اما پیش از آغاز نبرد چند تن آن ها را دستگیر می کنند که گفته می شود خون آشام بوده اند. خون آشام ها پیکر جادوگران را به صلیب می کشند و چندی بعد عابران پیکر تکه تکه شده آن دو ساحر را پیدا می کنند، اما هیچ سندی مبنی بر واقعی بودن این داستان ها وجود ندارد.

در سال 1975 میلادی گروهی تشکیل شد با عنوان دوستان یا حامیان هایگیت (Friends of Highgate)، آن ها مسولیت نگهداری از گورستان هایگیت را بر عهده داشتند. این گروه در واقع کار خود را از سال 1984 میلادی آغاز کرد. اعضای حامیان هایگیت توانستند در سال 1984 میلادی مالکیت گورستان را از آن خود کنند، در حال حاضر حامیان هایگیت توانسته اند 37 هکتار زمین را برای این گورستان خریداری کنند. بد نیست بدانید که اولین رهبر این گروه فردی به نام جان گی (John Gay) بود.

قسمت های مختلف گورستان هایگیت

گورستان هایگیت یک دروازه بلند و بزرگ دارد و علت نامگذاری این مکان را نیز همین موضوع بیان کرده اند زیرا های گیت به معنای دروازه بلند بالاست، البته به طور کلی این قبرستان سه دروازه در شمال، غرب و شرق دارد که دروازه غربی مهم ترین آن هاست، این دروازه را می توانید در تصویر زیر ببینید. برای ورود از این دروازه باید از دو در آهنین عبور کنید.

 قبرهایی که در این گورستان به چشم می خورند مربوط به دهه های گوناگونی هستند به همین خاطر شاهدیم که شکل و شمایل شان با یکدیگر متفاوت است، برخی در مقبره های چند طبقه هستند و بعضی دیگر در دالان های تنگ و تاریک قرار گرفته اند و یا حتا بعضی هاشان با مجسمه های برجسته ای که دارند، خودنمایی می کنند. هر گوشه ای از این مکان جذابیت خاص خودش را دارد و در اینجا امکان معرفی همه قبرها و قسمت هایش ممکن نیست.

اگر به سوی هایگیت می روید باید بدانید که این گورستان به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم می شود. ما هم در میان هایگیت قدم می زنیم و از هر دو قسمت این گورستان برای تان می گوییم.

Photo by : Unknown

1- گورستان شرقی | East Cemetery

در سمت شرقی هایگیت می توانید قبر افراد بسیار مشهوری را مشاهده کنید. مشهورترین فردی که در این بخش دفن شده کارل هاینریش مارکس (Karl Marx) است. او فیلسوف (بنیانگذار نظریه مارکسیسم)، جامعه‌شناس، تاریخ شناس، اقتصاددان و متفکری انقلابی اهل آلمان بود. به وی لقب "تاثیرگذارترین فیلسوف تمام عصرها" را نیز داده اند. قبر کارل در حال حاضر، هم اهمیت تاریخی دارد و هم معنوی.

از دیگر افراد مشهوری که در گورستان شرقی دفن شده اند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داگلاس نوئل آدمز | Douglas Adams: نویسنده انگلیسی
 • فرزاد بازُفت | Farzad Bazoft: خبرنگار ایرانی
 • خانم دیان کیلنتو | Diane Cilento: هنرپیشه استرالیایی
 • ویلیام کینگدم کلیفورد | William Kingdon Clifford: دانشمند ریاضی و فلسفه

و...

Photo by : Unknown

2- گورستان غربی | WEST CEMETERY

گورستان غربی هایگیت از نظر طبیعت و درختان، بسیار غنی تر از گورستان شرقی است. گیاهان این ناحیه آن قدر به هم تنیده شده اند که راهنمایانی برای هدایت بازیدکننده ها قرار داده اند تا از گم شدن آن ها جلوگیری شود. درختچه های وحشی و گل های رنگارنگی که در این منطقه می روید سبب شده تا چهره گورستان کمی وحشتناک تر شود. مقبره ها و گورهای کوچک و بزرگ و متنوعی در گورستان غربی به چشم می خورند که لا به لای گیاهان پنهان شده اند.

از میان مشاهیری که در گورستان غربی هایگیت دفن شده اند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خانم جین آردن | Jane Arden: هنرپیشه، ترانه سرا و کارگردان اهل انگلستان
 • بریل بینبریج | Margaret Bainbridge: نویسنده انگلیسی
 • مایکل فارادی | Michael Faraday: فیزیکدان و شیمیدان انگلیسی
 • لوسین میشائل فروید | Lucian Michael Freud: نقاش واقع گرای انگلیسی
 • جان گالزورثی | John Galsworthy: رمان و نمایشنامه نویس آلمانی

و...

از سال 1975 میلادی دفن کردن اجساد مردگان در گورستان غربی هایگیت ممنوع شد و از آن سال تا به امروز تنها در قبرستان شرقی اجازه دفن وجود دارد. همین موضوع باعث شد تا کمتر به گورستان غربی رسیدگی شود و چهره آن روز به روز کهن تر به نظر برسد.

در آخر باید بدانید که گردشگران اجازه ندارند بدون راهنما در گورستان غربی بگردند زیرا احتمال گم شدن آن ها زیاد است؛ اما این موضوع در رابطه با گورستان شرقی صادق نیست. این قانون برای ایمنی بیشتر مراجعه کننده هاست زیرا هیچ نشانه ای در این گورستان وجود ندارد و اگر گم شوید راه برگشتی نخواهید داشت.

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

3- سایر بخش ها

گذشته از قسمت هایی که به آن ها اشاره کردیم از دیگر قسمت های جذاب گورستان هایگیت می توان به قبرهای سربازان اشاره کرد که با نام وار گریوز (WAR GRAVES) شناخته می شوند. به طور کلی در هایگیت 316 پیکر وجود دارد که 257 عدد از آن ها در جنگ جهانی اول و 59 نفر در جنگ جهانی دوم کشته شده اند. جالب این که در میان پیکرهای این سربازان نام چند زن نیز به چشم می خورد. برای آشنایی با تمامی افرادی که در قسمت سربازان این دیار دفن شده اند از این لینک دیدن کنید.

در گورستان غربی هایگیت یک دیوار یادبود (Screen Wall) ساخته اند تا یاد و خاطره سربازان کشته شده در جنگ های گوناگون بریتانیا همیشه زنده بماند.

از دیگر دیدنی های موجود در قبرستان هایگیت می توان به صلیب قربانی (Cross of Sacrifice) اشاره کرد. این صلیب هم در بخش غربی گورستان هایگیت واقع شده و یکی از معروف ترین نمادهای موجود در هایگیت به شمار می آید.

دانستنی های پیش از بازدید از گورستان هایگیت

پیش از مراجعه به گورستان کهن هایگیت به این نکته ها توجه داشته باشید:

 • اگر راهنمای تور را انتخاب کرده باشید یا بخواهید که از خدمات پیدا کردن قبر بهره ببرید، دیگر نمی توانید پشیمان شوید زیرا هزینه شما برگردانده نخواهد شد.
 • اگر قصد خاکسپاری فردی را در این گورستان دارید باید در اسرع وقت هماهنگی های لازم را با مسوولان این مجموعه به عمل آورید، در غیر این صورت اجازه دفن به شما داده نمی شود.
 •  در نوشتن نام شخصی که در جستجوی قبر وی هستید کمال دقت را به عمل آورید زیرا باید به ازای هر جستجو هزینه ای جداگانه پرداخت کنید.
 • برای دفن عزیزان تان در این قبرستان فقط با این شماره تلفن تماس بگیرید: 442083401834+
 • وظیفه حفظ و نگهداری از یادبودهایی که در گورستان قرار می گیرد با مالک آن یادبود است و مسوولان قبرستان هیچ مسولیتی در قبال نگهداری و ترمیم آن ها ندارند.
 • اگر قبری خریداری کنید و پس از مدتی قصد انتقال آن به فردی دیگر را داشته باشید، باید بابت این انتقال هزینه ای به قبرستان پرداخت کنید.
 • قیمت قبرها بنا بر محل قرار گیری و زمان موردنظرتان متغیر است، پس باید حتما در این رابطه با کارکنان قبرستان تماس بگیرید. 
 • هزینه سنگ قبر سربازان جنگی توسط کمیسیون قبرهای جنگی (CWGC) پرداخت می شود؛ اما برخی از خانواده متوفیان می خواهند یادداشت خاصی روی قبرها درج کنند و هزینه ها را خودشان متقبل می شوند.
 • عکاسی فقط برای استفاده شخصی مجاز است و کسی حق ندارد از عکس های این جاذبه در اموری غیر مرتبط (مانند پس زمینه مد و فشن) استفاده کند.
 • ورود سگ و دیگر حیوانات خانگی به این قبرستان ممنوع است.
Photo by : Unknown

امکانات موجود در قبرستان هایگیت

امروزه قبرستان هایگیت به یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری لندن شناخته می شود، بنابراین امکانات گوناگونی برای رفاه بیشتر در این مکان به چشم می خورد. در اینجا مروری داریم بر امکانات قبرستان هایگیت:

1-جستجوی قبر

یافتن یک قبر از میان 53000 گور کار دشواری است. مسوولان این قبرستان با دریافت undefined خدماتی ارایه می دهند که شما می توانید قبر مورد نظرتان را در زمانی کوتاه پیدا کنید. این خدمات شامل موقعیت دقیق قبر، عکس دیجیتالی، نقشه دیجیتالی از قبر، تشکیل گروه های سه نفره و راهنمایی شما به قبر مورد نظر می شوند.

اگر 40 پوند به نظرتان گران است می توانید با پرداخت undefined فقط از خدمات یافتن قبر و تشکیل گروه استفاده کنید.

2- نیمکت برای استراحت 

3- آب آشامیدنی در ورودی 

4- دوچرخه: جلوی در ورودی گورستان غربی امکان اجاره دوچرخه وجود دارد.

5- راه های مناسب برای معلولان

Photo by : Unknown

مسیر و هزینه

برای رسیدن به قبرستان هایگیت می توانید به چند روش عمل کنید.

با مترو: 

باید از ایستگاه ارچ وی (ARCHWAY) سوار مترو شوید، سپس خط شمالی های بارنت (High Barnet) را انتخاب کنید. در ایستگاه هایگیت هیل (Highgate Hill) پیاده شوید. از این ایستگاه تا گورستان هایگیت پیاده روی زیادی در پیش خواهید داشت. اگر نمی خواهید پیاده روی کنید می توانید از اتوبوس های شماره 210،143، 271 استفاده کنید تا به مقصد برسید. اگر از اتوبوس هم استفاده کنید تنها 5 دقیقه پیاده روی پیش رو خواهید شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ساعت های حرکت و توقف متروهای لندن از این لینک استفاده کنید.

با اتوبوس:

برای رسیدن به قبرستان هایگیت می توانید از چند روش اقدام کنید. می توانید از 

ایستگاه سی دو C2 در پارلمان هیل (Parliament Hill) یا سی یازده C11 در پارک بوکفیلد (Brookfield Park) استفاده کرده یا اتوبوس های شماره 143, 210 و 271 را انتخاب کنید، این اتوبس ها از رو به روی پارک واترلو (Waterlow Park) حرکت می کنند.

با اتومبیل شخصی:

اگر می خواهید با اتومبیل شخصی خود به قبرستان هایگیت بروید باید بدانید که در خیابان های اطراف این گورستان هیچ پارکینگی وجود ندارد و مجبور خواهید شد که مسافتی را پیاده طی کنید یا ماشین تان را در کنار خیابان پارک بگذارید. پارکینگ های کنار خیابان نیز محدودیت زمانی دارند و فقط در روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت 10:00 تا 12:00 می توانید اتومبیل تان را در این مناطق پارک کنید. پارکینگ های خیابانی نیز دستگاه پارک دارند و باید هزینه آن ها را بپردازید. البته آخر هفته ها و روزهای تعطیل پارکینگ های خیابانی رایگان هستند.

برای رسیدن به قبرستان هایگیت کافی است خود را به خیابان سوان لین برسانید. این خیابان یکی از معروف ترین مسیرهای لندن است و پیدا کردن آن کار سختی نیست. وقتی به سوان لین وارد شدید تابلوهای راهنما را دنبال کرده و خود را به قبرستان هایگیت برسانید.

از دیگر راه های پیشنهادی ما این است که از خیایان اجیپشن (Egyptian Avenue) برای ورود به گورستان هایگیت استفاده کنید زیرا این ورودی آسان تر و قابل دسترس تر است.

*توجه داشته باشید که از ضلع شمالی قبرستان دسترسی به خیابان سوان لین وجود ندارد.

آدرس: انگلستان، لندن، هایگیت، خیابان سوان لین

Addres: Swain's Ln, Highgate, London N6 6PJ, UK

Photo by : Unknown

هزینه و ساعت بازدید

پیش از حرکت به سوی قبرستان هایگیت بهتر است به هزینه ورودی و ساعت های کاری این مکان نیز توجه کنید که به شرح زیر هستند.

هزینه:

قبرستان غربی: بر اساس تعداد نفرات در تور متغیر است.

قبرستان شرقی بزرگسالان: undefined

دانش آموزان: undefined

قبرستان شرقی کودکان: رایگان

ساعت کار:

فوریه تا نوامبر (12 بهمن تا 10 آبان): 10:00 تا 16:00 (آخرین ورود 15:30)

آخر هفته ها: 11:00 تا 16:00 (آخرین ورودی 15:30)

مارس تا اکتبر (10 اسفند تا 9 مهر) گورستان غربی: 10:00 تا 17:00 (آخرین پذیرش 16:00)

*روزهای کریسمس و باکسینگ دی تعطیل است.

*در زمستان زیاد پیش می آید که ورود به گورستان ممنوع شود و این موضوع برای امنیت گردشگران است.

دیدنی های اطراف گورستان هایگیت

پارک واترلو | Waterlow Park: فاصله 1.6 کیلومتر

خانه کنوود | Kenwood House: فاصله 1.77 کیلومتر

همپستید هیث | Hampstead Heath: فاصله 3.5 کیلومتر

پارک واترلو
همپستید هیث

با این ویدیو به تماشای قبرستان کهن هایگیت بنشینید

توصیه کارناوال

پیشنهاد می کنیم در حین بازدید از قبرستان هایگیت کفش مناسب به پا کنید زیرا ممکن است گیاهان را آبیاری کرده باشند و مجبور شوید در گل و لای قدم بردارید. پیشنهاد می کنیم تلفن همراه تان را فراموش نکنید تا اگر گم شدید بتوانید با دیگران ارتباط برقرار کنید.

اگر قصد بازدید از قبرستان غربی را دارید باید بدانید که مسیری با سراشیبی تند در پیش دارید، این مسیر برای افراد مسن و معلولان مناسب نیست. به این افراد توصیه می شود که قبرستان شرقی را انتخاب کنند که سراشیبی کمی دارد و مسیرهایش برای معلولان نیز مناسب سازی شده است.

اگر علاقه مند هستید که از نظر مادی یا معنوی به قبرستان هاگیت کمک کنید به این لینک بروید.

در آخر خوب است بدانید که گاهی مراسم خاصی نیز در قبرستان هایگیت برگزار می شود که از طریق این لینک می توانید از رویدادهای این مکان آشنا شوید.

سخن آخر

با یکی از ترسناک ترین جاذبه های گردشگری دنیا در انگلستان آشنا شدیم. به نظر شما این قبرستان ترسناک بود؟ شما جرات ورود به این مکان را دارید؟

نظرها و تجربه های خود را با ما در میان گذارید.

نتیجه نقد و بررسی کارناوال

4.6

بررسی شده توسط زهرا میرزایی

ارزش بازدید(عالی) 4.5
ارزش تاریخی(عالی) 4.5
سهولت در دسترسی(عالی) 5
سطح امنیت(عالی) 4.5

نقاط قوت

 • محیطی خاص
 • هزینه ورودی مناسب
 • راهنمایان حرفه ای

نقاط ضعف

 • امکانات رفاهی متوسط

نقد و بررسی کاربران

گورستان هایگیت لندن را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست