کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD
پریوش سارانی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

19 بهمن 1400

به روز رسانی

19 بهمن 1400

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان

 در افتتاح موزه ملی هنر‌های اصفهان رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به نمایش ۴۰۰ اثر تاریخی در اختیار بنیاد مستضعفان در این موزه خبر داد و گفت: قدمت برخی از این آثار حدود ۱۰ هزار سال است و این نشان می‌دهد که سرزمین اصفهان و ایران، دارای هنر و تمدنی باستانی و قدیمی است و ما مفتخریم که بنیاد مستضعفان توانسته در ترازی بین المللی، هنر فاخر مردم ایران زمین و تاریخ این ملت را در معرض دید جهانیان قرار دهد.

 سید پرویز فتاح در حاشیه افتتاح موزه ملی هنرهای اصفهان در جمع خبرنگاران با اشاره به بهره برداری از این موزه همزمان با اولین روز ماه مبارک رجب و سومین روز از دهه مبارک فجر اظهار کرد: موزه ملی هنرهای اصفهان مقارن با این ایام مبارک و در شرایطی افتتاح شد که امروز آب، به رودخانه زاینده رود در شهر زیبای اصفهان نیز رسید و همزمانی این اتفاقات را باید به فال نیک گرفت.

رئیس بنیاد مستضعفان با تشریح برخی از اقدامات انجام گرفته برای بازسازی و مرمت این بنای تاریخی گفت: قدمت این بنای تاریخی به 100 تا 120 سال گذشته بازمی گردد و معماری آن ترکیبی از معماری اواخر قاجار و اوایل دوران پهلوی اول است و ما تلاش کردیم با توجه به قدمت این بنای تاریخی، این بنا را که دارای کاربری اداری بود به موزه ای در شأن مردم هنرمند اصفهان تبدیل کنیم.

وی با اشاره به مرمت این بنای تاریخی و مقاوم سازی آن توسط بنیاد مستضعفان و با نظارت میراث فرهنگی افزود: آثار منتقل شده به این بنا از خزانه بنیاد مستضعفان به این محل منتقل شده و قدمت برخی از این آثار حدود 10 هزار سال است و این نشان می دهد که سرزمین اصفهان و ایران، دارای هنر و تمدنی باستانی و قدیمی است و ما افتخار می کنیم که توانستیم یک زیبایی دیگر به زیبایی های اصفهان اضافه کنیم.

فتاح در ادامه با اعلام آمادگی نسبت به مرمت و بازسازی سایر بناهای تاریخی در اصفهان، یزد و سایر نقاط کشور توسط بنیاد مستضعفان گفت: متاسفانه با توجه به اینکه بعضا بودجه های دولتی کفاف هزینه های بازسازی و مرمت ابنیه های تاریخی کشور را نمی دهد، ما آمادگی داریم که ظرفیت بنیاد و پتانسیل علمی و تجاربمان در این حوزه را پای کار مرمت این بناهای تاریخی بیاوریم.

رئیس بنیاد مستضعفان ادامه داد: ما مفتخریم که بنیاد مستضعفان توانسته در ترازی بین المللی، هنر فاخر مردم ایران زمین و تاریخ این ملت را در معرض دید جهانیان قرار دهیم و من یقین دارم که این مجموعه بزودی در لیست و فهرست بازدید گردشگران اصفهان زیبا قرار می گیرد.

وی با تاکید بر ارزش بسیار بالای اشیاء تاریخی به نمایش درآمده در این موزه گفت: بنیاد مستضعفان دارای خزانه هایی غنی از اشیاء تاریخی است که برخی از آنها در این موزه به نمایش درآمده و تعدادی از این آثار به قدری ارزشمندند که هیچ کس نتوانسته بر روی آنها قیمت گذاری کند؛ لذا ما اعتقاد داریم همانطور که مقام معظم رهبری نیز در پیامی به ما تاکید فرمودند، این اشیاء تاریخی در معرض دید عموم قرار گیرد.

فتاح در پایان خاطرنشان کرد: طی 2 سال گذشته ما مسیری را آغاز کردیم که در ابتدای آن کاخ مرمر قرار داشت و با سماجت ما تبدیل به موزه شد و در ادامه به بهره برداری از موزه های دفینه و خودرو رسید و امروز نیز به لطف خدا توانستیم شاهد به سرانجام رسیدن موزه ملی هنرهای اصفهان باشیم و همزمان نیز موزه های دیگری در شهر یزد و سایر نقاط کشور در دست احداث است تا بتوانیم هرچه بیشتر تاریخ و تمدن ایران زمین را در معرض دید جهانیان قرار دهیم.

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

هیچ افتخاری ندارد

12 فروردین 1401

اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست