کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

ویدیویی از دریای سیاه ترکیه

دریای سیاه که آن را دریای بدون اکسیژن نیز می‌نامند یکی از آب‌های بزرگ و دریاهای معروف جهان است که در حاشیه اقیانوس اطلس و بین قاره اروپا و آسیا یعنی بین اروپای شرقی و آسیای غربی قرار دارد. با فیلم کوتاهی از سواحل دریای سیاه ترکیه به سوی این جاذبه دیدنی می‌رویم. سواحل دریای سیاه در ترکیه نسبت به سایر بخش‌های این کشور، دنیایی جدا و متفاوت است. دنیایی که روستاهای آن در خطوط ساحلی باریک قرار دارند و از یک طرف با دریا و از طرف دیگر با رشته‌کوه‌ها احاطه شده‌اند. در ویدیویی از دریای سیاه ترکیه بخش کوچکی از این ویژگی را می‌بینیم. سفر به دریای سیاه ترکیه با جاده‌ای پر پیچ‌و‌خم می‌تواند یک سفر زمینی ایده‌آل و یک تجربه خاطره‌انگیز باشد. در امتداد این جاده، دژهای باستانی، سواحل خلوت و شهرها و روستاهای زیبای ساحلی را خواهید دید.

علت نام‌گذاری این مکان به دریای سیاه چندان مشخص نیست؛ در این مورد نظریه‌های گوناگونی وجود دارد. در گذشته دریای سیاه در احاطه قبایلی وحشی بوده است؛ یونانیان خط ساحلی دریای سیاه را به دست گرفتند و نام آن را از دریای غیر مهمان‌نواز به دریای مهمان‌نواز تغییر دادند. با توجه به برخی منابع این دریا برای مدتی طولانی تنها با نام "دریا" شناخته می‌شد؛ آب دریا بدون تلاطم و دارای مقدار زیادی از مواد معدنی و نمک است که معمولا روی آب شناورند و شاید این دلیلی بر تیره نشان دادن آب دریا نیز باشد.

اگرچه ترکیه یک مقصد تابستانی پربازدید است، اما دریا و ساحل دریای سیاه آن نسبتا ناشناخته باقی‌مانده است. در قسمت‌های مختلف ترکیه در مجاورت ساحل دریای سیاه جمعیت کمی حضور دارند، به همین دلیل اینجا مکانی خلوت و فوق‌العاده برای بازدید و گشت‌و‌گذار محسوب می‌شوند. سنگ و شن عناصر جذابی‌اند که در ساحل دریای سیاه ترکیه شاهد آن خواهید بود. از جاذبه‌های معروف اطراف سواحل دریای سیاه می‌توان به ترابزون Trabzon، صومعه سوملا Sumela Monastery، سینوپ Sinop، ریزه Rize و اردو Ordu اشاره کرد.


:Video Details

Produced By: Alper Altınöz

Song: This Moment in Time-12715-RFR

Artist: Pinkzebra

 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست